Customer Care - kulisy obslugi klienta. zebrane w jednym miejscu informacje dotyczace obszaru klienta pomoga w lepszym zrozumieniu zjawisk biznesowych zarowno menedzerom jak i personelowi operatorskiemu. Zapraszamy do wspolpracy


Idź do treści

narzedzia rekrutowania

Ludzie w firmie > Rekrutacje


W przypadku służb wewnętrznych zajmujących się rekrutowaniem, zdecydowanie lepiej jest jeśli zajmują się nimi pracownicy do tego wytypowani w firmach, zawsze z udzialem menedżerów, zarządzających obecnym kandydatem, a potencjalnie przyszłym pracownikiem. Bardzo ważne jest by kandydat spełniał podstawowe oczekiwania menedżera, chyba ze stosuje się model naprzemiennego zarzadzania, i wówczas wskazane jest uczestnictwo tzw. nad menedżera czyli bezpośredniego zwierzchnika, pracownika który póki co jest kandydatem. Ta druga forma może budzić kontrowersje ale często jest najlepszym remedium na unikanie promowania swoich znajomych i krewnych.

Nigdy nie ma możliwości zweryfikowania kandydatów we wszystkich aspektach, ale skuteczni rekruterzy są w stanie dobierać najlepsze zadania i formuły działań do konkretnej sytuacji i konkretnej osoby. Należy zdać się jedynie na ich profesjonalizm.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego