Customer Care - kulisy obslugi klienta. zebrane w jednym miejscu informacje dotyczace obszaru klienta pomoga w lepszym zrozumieniu zjawisk biznesowych zarowno menedzerom jak i personelowi operatorskiemu. Zapraszamy do wspolpracy


Idź do treści

rekrutacje personelu

Ludzie w firmie > Rekrutacje


Rekrutacje personelu, mają zwykle podwójny charakter i przebieg. Albo szukamy najlepszych (z uwzględnieniem konkretnych cech i predyspozycji) kandydatów albo staramy się pozyskać konkretne, poznane w innych okolicznościach osoby, o pożądanych przez nas cechach.

Drugie z wymienionych rozwiązań, wymaga doskonałego poruszania się w sferze towarzyskiej i branżowej, a także poprzez wykorzystywanie sprzyjających okoliczności, oferowanie kandydatom stanowisk, mogących stanowić dla kandydatów nowe wyzwania.

W przypadku poszukiwań osób z otwartego rynku, warto jest zwrócić uwagę na następujące elementy, związane z selekcją i rekrutowaniem personelu.

Rekrutowanie to swoista gra dwóch stron, z których każda powinna zabiegać o pozytywny swój wizerunek oraz to proces, w wyniku którego pozyskuje się pracowników o wymaganych predyspozycjach lub cechach lub, rzadziej, o najlepszym zestawie tych cech, spośród ogółu kandydatów ubiegających się o określone stanowisko w firmie.

Rekrutacja nigdy nie jest w stanie dać stuprocentowej pewności, ze ten kandydat który zrobil na nas najlepsze wrażenie, będzie się wkrótce wywiązywał z powierzonych mu zadań .

Rekrutacjami zajmują się bądź wyodrębnione jednostki organizacyjne lub niezależne firmy lub niezależni eksperci, specjalizujący się w określonych stanowiskach lub profilach kandydackich.


Firmy te, za swoje usługi otrzymują wynagrodzenie od pojedynczej , miesięcznej stawki wynagrodzenia brutto, zrekrutowanego pracownika do dwu- lub nawet trzykrotności tej stawki, jeśli kandydat wymagał długich i mozolnych poszukiwań

.

system/model rekrutowania personelu

narzędzia rekrutowania

metody rekrutowania

rola HR w rekrutowaniu

rola i zadania menedżera w procesie rekrutacji

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Powrót do treści | Wróć do menu głównego